Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

Sektöre Başlangıç Hakkında

0 oy
80
9 Temmuz Denizcilik Eğitimi kategorisinde keremyaman Acemi Denizci sordu
9 Temmuz keremyaman düzenledi
Ben bilgisayar programcılığı ve aynı zamanda işletme mezunuyum.Yani hiçbir denizcilik eğitimi almadım. Yaşım 25. Bu sektörde çalışmak istiyorum ama geleceğimi düşündüğüm için bu işte vasıflı bir pozisyonda olmak istiyorum.Özel kurslardan vardiya zabiti ehliyeti alarak bu işe başlamayı tavsiye eder misiniz?Ben araştırdığım kadarıyla genelde kursları tavsiye etmiyorlar. Çünkü şirketler kurs mezunlarını değil genelde okul mezunlarını istihdam ediyormuş.Ne kadar doğrudur sizce. Yani bu belgeyi aldıktan sonra iş bulma sıkıntısı çeker miyim. Piyasanın durumu nedir?
 Ayrıca bu ehliyeti almadan önce en az 1 sene vasıfsız olarak gemicilik yapmayı planlıyorum.Hem kursa para biriktirmek hem de deniz hizmeti kazanmak amaçlı. Ben bu işin okulunu okuyamadım açıkçası. Sektöre sonradan gireceğim için böyle bir yol izlemeyi planlıyorum. Siz ne tavsiye edersiniz bu yaşta girmeliyim. Ya da ayrıca bir tavsiyeniz var mı ?
9 Temmuz DuckMan Miço yorumladı
bu arada kursa gidince tayfa sınıfında olabiliyorsun zabitan olamıyorsun diye biliyorum
9 Temmuz keremyaman Acemi Denizci yorumladı
Kurslar belli bir ücret karşılığında sınırlı vardiya zabiti ehliyeti veriyor ama deniz hizmeti de istiyor diye biliyorum. Ama her kurs değil tabi yetkili kurslar.

1 cevap

0 oy
9 Temmuz CoaxeM Bilgin Denizci cevapladı
Öncelikle kursların verebildiği ehliyetler çok kısıtlı, o nedenle kurs mezunu olup iş bulabilmek şansa kalmış. İkinci belirttiğin durum geçerli çoğu şirket sıkıntı yaşamamak adına okul mezunlarını tercih ediyorlar.

Gemici olarak çalışarak ayda 1000-1200dolar civarı para kazanırsın ancak ilk başlangıçta tanıdık olmadan gemiye çıkabilmek yine çok zor. Genelde tanıdık, eş dost vasıtasıyla giriliyor.
9 Temmuz keremyaman Acemi Denizci yorumladı
Teşekkürler cevabınız için

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
20 Temmuz Denizcilik Eğitimi kategorisinde Levendoglu Acemi Denizci sordu
0 oy
1 cevap
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

882 soru

911 cevap

541 yorum

552 üye

4 Online
0 Uye ve 4 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 573
Dunku Ziyaretler : 2870
Tum Ziyaretciler : 1061479
...