Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

GEMİLERDE ZABİT OLMAK ??k

+1 oy
63
3 Şubat Denizcilik Genel kategorisinde Heyt35 Acemi Denizci sordu
Arkadaşlar ben gemi kaptanliğı okumak.istiyordum malesef hayallerimin peşinden gidemedim şuan elektrik elektronik müh. okuyorum ufak bir arastirma sonrasi gemilerde de calisabilecegimi ogrendim gemilerde elektrik zabiti olunuyormuş ben 4 yillik bolumu bitirdikten sonra gemilerde calismam icin ne yapmam gerek ve eletrik zabitlarin maaşlari genel.olarak.ne kadardir dolar mi TL mi lutfen bu konular hakkinda bilgilendirir misiniz ? TESEKKURLER

1 cevap

0 oy
4 Şubat CoaxeM Bilgin Denizci cevapladı
Elektrik zabitleri genellikle Deniz Meslek Yüksekokulları ile Anadolu Denizcilik Meslek Liseleri Gemi Elektrik - Elektronik bölümlerinden mezun olmaktadır. Bu bakımdan Elektronik mühendisi olarak gemilerde Elektrik zabiti olarak çalışabilirsin ancak maaşlar pek tatmin edici olmayacaktır.

Gerekli sertifikalar ve eğitimler için Liman Başkanlıklarına başvurabilirsin.
4 Şubat Heyt35 Acemi Denizci yorumladı
Gerekli sertifikalari ve egitimleri aldiktan sonra diger zabitlarla ayni seviye de olmuş sayilmam mi ikimizde ayni bilgiye sahip oluyoruz maaşi fazla etkilememesi lazim
4 Şubat CoaxeM Bilgin Denizci yorumladı
Belirtmek istediğim meslek lisesi çıkışlı zabite verilen maaşla aynı maaşı alacağın idi, dışarıda başka işlerde daha fazla kazanabilirsin.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

876 soru

989 cevap

559 yorum

636 üye

5 Online
0 Uye ve 5 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3077
Dunku Ziyaretler : 2198
Tum Ziyaretciler : 1309123
...