Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
858
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
selamlar, bu sene ege üni. dui'ye gideceğim (2 yıllık). daha sonra dgs veya hizmet ile uzakyola geçmeyi planlıyorum. neden fakülte değil derseniz hem hazırlanacak vaktim yoktu çok ani karar verdim. hem de hali hazırda başka bir alanda lisans öğrencisiyim. aynı anda iki lisans okunmuyormuş. çalışkan ve azimli biriyim, kafama koyduğumu sonuna kadar gerçekleştirmek için elimden geleni yaparım. sizce tünelin sonunda ışık var mı? mantıklı bir karar mı yoksa macera mı?

1 cevap

0 oy
Bilgin Denizci

Hizmet seçeneğinin şöyle bir durumu var. Gemide 36 ay hizmet (12 ay stajyer olarak çalışıp sınavla vardiya zabiti olduktan sonra, 24 ay vardiya zabiti olarak çalışıp hem GOSS hemde Yabancı dil sınavlarını geçmen gerekir). Daha sonra 36 ay hizmetten sonra 1. Zabitlik (2. Kaptan)  için tekrar 1 sene kursa gidip tekrar GOSS ve YDS sınavlarından başarılı olman gerekir. En son bu hizmet+sınav geçişlerinin yeni yönetmelikle kapanacağı söylentileri vardı.

Uzakyol Vardiya Zabiti

MADDE 12

(2) Vardiya zabiti yeterlik belgesine haiz olanlar, bulundukları yeterlik belgesi ile en az yirmi dört ay deniz hizmeti ibraz etmek, YDS’nin İngilizce bölümünden en az 60 puan veya ÖSYM tarafından YDS’nin eşdeğeri kabul edilen ulusal/uluslararası yabancı sınav türlerinden 60 puana denk puan almak ve İdarenin öngördüğü sınavda başarılı olmak şartıyla uzakyol vardiya zabiti yeterlik belgesi alabilirler.

Acemi Denizci
Teşekkürler, o zaman ben vakit kaybetmeden şimdiden dgs çalışmaya başlayım.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.3k soru

2.5k cevap

1.7k yorum

4.0k üye

11 Online
0 Uye ve 11 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3401
Dunku Ziyaretler : 4436
Tum Ziyaretciler : 5951012
...