Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
299
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
Merhaba benim aklima takilan sey 2012 de 20 binle alan itu duim 2015 te nasil 70 binle aliyor cok merak ediyorum. Acikcasi bu sene ilk 40 bine girebilecegimi dusunuyorum sizin bu sektoru bilen biri olarak samimiyetinize guveniyorum. Sizce hangi universite öğretim donanim vs konusunda en iyi? Simdiden tesekkur ederim. Forumdaki mesajlarinizin hepsi olmasada cogunu okudum gercekten cok faydali

1 cevap

0 oy
Bilgin Denizci

2012'den beri sınav sisteminde köklü değişiklikler oldu. Sanırım o zamanlar tek sınavlı dönem vardı ve lise notlarına göre verilen ağırlıklı ortaöğrenim başarı puanı etki ediyordu.

Taban puanlarını aşağıdan inceleyebilirsin.

Acemi Denizci
İlginiz için teşekkürler ama soruma istediğim cevabı tam alamadım.
2012 de de şu an uygulanan ygs lys sistemi vardı. o sıralar puanlar ve başarı sıralaması çok iyiymiş şu an 70 binlerde. Asıl sorum da şu bu sektoru bilen biri olarak samimiyetinize guveniyorum. Sizce hangi universite öğretimi, donanımı, sektörde değeri, vb olarak en iyi?
Bilgin Denizci
Şu anda Denizcilik eğitimi veren tüm okullar belirli standartta olmak durumunda o yüzden birisi iyidir diğeri kötüdür diye ayırmak zor.

Her zaman dediğim gibi iş öğrencide bitiyor, İtü'nün avantajı sektörde en köklü ve eski olması. Ancak Piri Reis ve Yakın Doğu(Girne Üni) gibi bir eğitim gemileri yok. Bu bakımdan özel okullar öne çıkıyor.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2k soru

2.2k cevap

1.5k yorum

2.8k üye

11 Online
0 Uye ve 11 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3485
Dunku Ziyaretler : 13040
Tum Ziyaretciler : 4931586
...