Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
557
Denizcilik Genel kategorisinde Miço
bu gemi batma ve ölümler nasıl oluyo prfesyonel bi şeklde önlem alınmıyomu bot kapsül vs olmuyomu  okyanusta batan bi kişi nasıl kurtulabilir

2 Cevap

0 oy
Usta Denizci
Soruyu daha önce sormuşsun zaten ve de açıklayıcı şekilde cevaplanmış

Öncelikle batma olayları çok sık rastlanılmaz. Okyanusa düşen birinin kurtulma ihtimali düşük çünkü buz gibi bir suda hipotermi geçirerek veya boğularak ölürsün herhangi bir yardım ekibinin seni bu kısa sürede kurtarmasının imkanı yok.
Miço
diyorumki bü kapsül fln yokmu deniz altı şeklinde bazı vidolarda gördüm tatbikat yaparlarken cırıl çıplak denize atlamaktan bahsetmiyorum
Usta Denizci
Kardeşim gemide filika(lar) bulunur o şekilde olay sırasına denize indirmeye başarırsanız kurtulma ihtimaliniz var.
Miço
he bunu diyorum bende işte tm cevabımı aldım teşekkürler
0 oy
Usta Denizci

Gemide 4.5 metrelik suya girdiği zaman otomatik açılan can salı çokça var. Her gemide hızlı indirilen can filikası var. Kurtarma botu da var. Denizci ölümlerinin genel sebebi deniz değil, geminin ta kendisi.

 

 

 

Miço
geminin ta kendisi derken tam anlayamadımda
Usta Denizci
Ölümler genelde geminin kendisinden kaynaklı olur, yani öyle denizde boğulmak, hipotermiye yakalanmak falan pek görülmez. Genelde gemide "kalp krizi, kaza, zehirlenme, kavga" gibi sebeplerden dolayı ölüm olur.
Miço
analdım çok teşekkürler
Bilgin Denizci
Gemi batmalarında en önemli ölüm nedeni hipotermidir. Bu yukarıdaki önlemlerin hepsi var ancak şanslıysan kullanabiliyorsan :) Çünkü o panikle beraber çoğu ekipman gemiyle beraber denizin dibine gidiyor.
Miço
anladım ama seçicem bölümü heralde her şey olacağına varır
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.3k soru

2.5k cevap

1.7k yorum

3.9k üye

12 Online
0 Uye ve 12 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1684
Dunku Ziyaretler : 4229
Tum Ziyaretciler : 5935421
...