Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
45
Denizcilik Genel kategorisinde Miço
Benim 3 sorum olacaktı. 1-Kılavuz kaptan ne iş yapar? 2-ortalama 12 ayın kaç ayı karadadır? 3-kılavuz kaptan olursak yurtdışına çok gitmek ve belli bir süre yurtdışında kalmak gibi bir durumumuz olur mu?

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci
1) Kılavuz Kaptanlar, eski ve tecrübeli gemi kaptanlarıdır. Tehlikeli Liman ve Boğaz geçiş manevralarında Gemi Kaptanı'na bilgi vererek Kılavuzluk yaparlar.

2) Kılavuz Kaptanlar vardiyalı olarak çalışırlar 1 hafta veya 1 gün vardiyaları olabilir. Zaten seyirlere çıkmadıklarından 12 ay karadadır.

3) Turist olarak gidebilirsin.
Miço
Peki abi sen sanırım bir videonda söylemiştin yanlışta hatırlıyor olabilirim 3 ay norveçteyim 9 ay türkiyedeyim diye o nasıl oluyor şirketten dolayı mı yoksa kendi tercihin mi turist olarak mı gidiyorsun?
Bilgin Denizci
İş nedeniyle.
Miço
Anladım abi teşekkürler. Umarım bende bir gün senin gibi kılavuz kaptan olup aynı senin gibi 3 ay yurtdışı 9 ay Türkiyede kalırım. Denizcilik alanında idölümsün.
Bilgin Denizci
Ben kılavuz kaptan değilim yalnız :)) Şirkette Gemi Liman Operasyon yöneticisiyim.
Miço
Olsun abi yinede idölüm 1-barbaros hayrettin paşa 2-sensin. Bu arada Gemi Liman Operasyon Yöneticiliği sadece duim okunup kaptan olunduktan sonra mı yapılabiliyor abi
Bilgin Denizci
Duim okuyup Kaptan olman lazım evet ancak aynı yada benzer işi bulabilmek çok zor. Şans işi.
Miço
Tamamdır abi aydınlattığın için teşekkürler.

İlgili sorular

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.2k soru

2.4k cevap

1.7k yorum

3.3k üye

8 Online
0 Uye ve 8 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3432
Dunku Ziyaretler : 7191
Tum Ziyaretciler : 5474965
...