Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
3.2k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
Merhabalar.
Üniversite eğitimim için itü-kktc duim bölümünü yazmayı düşünüyorum. Araştırmalarımda eğitimi itü'nün tuzladaki denizcilik fakültesinde verdiği ve uzakyol zabit yetiştirme yetkisinin olduğunu gördüm. Peki bu kurumun iş alımındaki itibarı nedir? İş bulmada sıkıntı yaşar mıyım? Ve itü duime yatay geçişin kolay olduğunu duydum. Bu konuda bir bilginiz var mı?
Teşekkürler.

1 cevap

+3 oy
Bilgin Denizci
İTÜ KKTC Denizcilik ile ilgili bölümleri henüz çok yeni, ancak İtü tarafından desteklenmesi ve İtü eğitim kadrosunun derslere katılımı gibi konularda okula değer katabilir.

Diğer yatay geçiş konusunda ise, ders içerikleri ve isimleri aynı ise geçiş yapılabilir diye düşünüyorum, ancak iyi bir not ortalaması gerektireceği kesindir.
Acemi Denizci
Çok teşekkürler cevabınız için. Çok yardımcı oluyorsunuz.  

Peki kişisel fikrinizi soracak olur isem; İTÜ-KKTC'yi mi Piri Reis üniversitesini mi önerirsiniz?

Piri Reis üniversitesinin iş garantisi sağlama gibi bir durumu varmış sizce ne derece gerçekçi?

Teşekkürler ilginiz için.
Bilgin Denizci
Piri Reis Üniversitesi verilen burslar ve şirket destekleri için aşağıdaki soruyu cevapladım.

http://www.denizcisorucevap.com/60/piri-reis-universitesi-hakkinda

Okullardansa Kktc'de okumak ile İstanbul'da okumayı karşılaştırırsak, İstanbul'u tercih ederim. Ben Yakın Doğu mezunuyum ve okuldaki eğitim çok çok iyi olmasına rağmen ev bulma konusu, dışarıdaki sosyal yaşamın azlığı Kktc'de okumayı güçleştiriyor.
Acemi Denizci
Mağusadaki yapı çalışmaları tamamlanmadığından itü-kktc'de eğitimini itünün tuzla kampüsünde veriyormuş. Hangisinin diploması daha avantajlı olur noktasında pek bir bilgim olmadığı için kararsız kaldım. (Fakat bir-iki yıl sonra öğrencilerini kıbrısa taşırlar mı bilemem. itü-kktc'ye girersem yatay geçişi zorlayacağım o yüzden. 3.00 ortalama yetiyor yazıyorlardı sitelerinde.)
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.8k soru

3.0k cevap

2.0k yorum

58.1k üye

13 Online
0 Uye ve 13 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 2726
Dunku Ziyaretler : 6242
Tum Ziyaretciler : 14041788
...