Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
658
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Miço
Merhabalar bir sorum olacaktı

Ben GMİM okuma istiyorum ve en iyi seçeneklerim İTÜ, PİRİ REİS, YILDIZ TEKNİK benim evimin yakınında olduğu için İTÜ düşünüyorum ancak bir sıkıntım var İTÜ için iki seçenek var birisi Denizcilik fakültesi diğeri Kıbrıs Gazimağusa yerleşkesi; Bunların ne tür farkları var ? Kıbrıstan mezun olursam nasıl eksiklerim olur ? nasıl avantajlarım olur ? bilgilendirebilirmisiniz ?

1 cevap

+2 oy
Bilgin Denizci
seçti
 
En İyi Cevap

Kıbrıs'tan mezun olunca diplomanda Kıbrıs yazması ve ücretli olması dışında pek bir fark yoktur, öğrenciler İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde eğitim görmekteler.

BU KURUM İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ TUZLA KAMPÜSÜNDE EĞİTİM VERMEKTEDİR. İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ İÇİN GEÇERLİ OLAN YETKİLER BU KURUM İÇİN DE GEÇERLİDİR

Miço
Abi bu yorumu biraz hortlatayım. Bende bu kktc kontenjanıyla tuzlada okuma mevzusuna takıldım. Eğitim neden tuzlada veriliyor ? (Öğrenci sayısı azlığından dolayı mı, çünkü kktc kontenjanından giden 33 kişi var)
Birisi hazırlığı kktc okuyorsun yazmış. Doğru mu ?
Kktc ye geçiş sonradan olacak mı ? Yani bunun için bi çalışmaları vs var mı bu durum ne zamandır böyle ?
Eğer 5 yıl istanbulda okuyabileceksem kktc kontenjanıyla gitmeyi düşünüyorum. %100burslu olarak ,en kötü gelirse %75burslu. İş konusunda sıkıntısı olur mu(75 burslu) yoksa olay ehliyeti almaya mı bakıyor ?
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2k soru

2.1k cevap

1.4k yorum

2.7k üye

16 Online
1 Uye ve 15 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 5400
Dunku Ziyaretler : 5798
Tum Ziyaretciler : 4709675
...