Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+3 oy
1.6k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
İstanbul Üniversitesinin İtü veya Dokuz Eylülden Farkı Nedir

2 Cevap

0 oy
Bilgin Denizci
Bakanlığın sitesinde İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü Uzakyol Vardiya Zabiti eğitimi vermeye yetkili bir kurumdur.

Sorgulama için;

http://denizcisorucevap.com/2/universitelerin-yeterlilikleri-tarafindan-yetkilendirilirler

İTÜ Denizcilik Fakültesi ve DEÜ Denizcilik Fakültesinden eğitim olarak farkı olmayacaktır ancak bir süre ehliyet eğitimi veremediği için piyasada bilinirliği az olabilir.
0 oy
Acemi Denizci
TERCİH YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DENİZ ULAŞTIMA MÜHENDSİLİĞİ BÖLÜMÜ HAKKINDA: OKUL RAYDAN ÇIKMIŞ DURUMDADIR. HOCALAR KAFASINA GÖRE MUAMELE YAPAR. İSTEDİĞİ ADAMA YAPMADIĞI STAJI YAPMIŞ GÖSTERİP EHLİYET ALMASINA YARDIMCI OLUR. İSTEDİĞİ ADAMI SINIF GEÇİRİR ÜSTTEN DERS VERİR KAPALI ODALAR ARKASINDA HERKESE PEŞKEŞ ÇEKİLİR. KALINAN DERSLER İTİNAYLA ADAM KAYIRMA YAPILARAK GEÇİRİLİR. ÜNİFORMA YOKTUR. BONUS KAFALI ADAMLAR, DANSÖZ GİBİ GİYİNİR GELİR. HİYERARŞİ YOKTUR. YÖNETİM, HOCALAR, ÖĞRENCİLER ARASI MENFAAT İLİŞKİLERİ VARDIR HERKES BİRBİRİNE PEŞKEŞ ÇEKER KAYRIMCILIK YAPAR. ESNAF DÜKKANI GİBİDİR. ÇOĞU BİRBİRİNİN AKRABASI EŞİ DOSTU TANIDIĞIDIR HER TÜRLÜ MUAMELE BİRBİRLERİNE YAPILIR. DENİZCİLİĞİN D SİNİ BİLMEYEN 2 ADAM TARAFINDAN YÖNETİLEN BİR OKULDUR. HİÇBİR EĞİTİMCİ HOCASI YOKTUR. 3 ADET HOCALARI VARDIR BUNLARDA BİRBİRİNİN ARKADAŞI AKRABASIDIR, OKULUN PARASINI YEMEK İÇİN ORADADIRLAR. 4 YIL ÖNCESİNE KADAR UZAK YOL YETERLİLİĞİ YOKTUR. ŞUAN İÇİN UZAKYOL VERMEKTE(YAKINDA GERİ ALINABİLİR) FAKAT HİÇBİR SERTİFİKA VERMEYE YETKİSİ YOKTUR. 5 TEMEL STCW EĞİTİMİNİ BİLE VEREMEZ(DENİZCLİK LİSELERİ BİLE VEREBİLİR) . GİDİP KURSLARA ONLARCA KURSU ALMAK ZORUNDA KALIRSINIZ. SINAV KAĞIDI DEĞİŞTİRMEK, DEVAMSIZLIK LİSTELERİNİ DEĞİŞTİRMEK, USULSÜZ EVRAKLA STAJ SAYDIRMAK EN BÜYÜK ADETLERİDİR. TÜM SAYDIKLARIMIZ TEK TEK KANITLIDIR. KONUŞULACAK SÖYLENECEK O KADAR ŞEY VARKİ YAZMAKLA BİTMEZ. SİZ SİZ OLUN BU OKULUN YOLUNDAN UZAK DURUN.
Usta Denizci
Size nasıl ulaşabilirim
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2k soru

2.1k cevap

1.4k yorum

2.7k üye

9 Online
0 Uye ve 9 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1872
Dunku Ziyaretler : 5277
Tum Ziyaretciler : 4738586
...