Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
7.2k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
-istanbul üniversitesi duim tutuyor gitmelimiyim eğitim kalitesi, mulakatı nasıldır?

-sanırım bölüm 2 ye ayrılıyormuş işletme ve güverte olarak bu ayrım ne zaman yapılıyor?

ileride istanbul üniversidesinden mezun olduğum için işi bulma sıkıntım olur mu?

şimdiden teşekkürler.
Acemi Denizci
MEZUN OLDUĞUM BÖLÜMDÜR KENDİSİ ATV HABERE ÇIKIP 15 BİN TL MAAŞLA İŞ GARANTİSİ DERLER, ŞUAN 3000 DWT KOSTER GEMİSİNDE ÇALIŞMAKTAYIM 4.500 TL MAAŞ İLE ÇALIŞIYORUM. HABERLERE ÇIKIP KONUŞMASINI BİLENLER SİZLERE SESLENİYORUM. ANCAK OKULA PEŞKEŞ ÇEKMEYİ BİLİRSİNİZ. KAYIRIMCILIK YAPMAYI BİLİRSİNİZ. DENİZCİLİKTEN UZAK VERDİĞİNİZ EĞİTİM VE PİYASADAKİ KÖTÜ İNTİBANIZ YÜZÜNDEN BEN VE BİRÇOK ARKADAŞIM MADURUZ. SİZ ANCAK KENDİ KAYIRDIĞINIZ ADAMLARA İŞ BULUN ONLARIN STAJLARINI SAYIN ONLARIN DERSLERİNİ GEÇİRİN. DEVAMSIZLK LİSTELERİNİ SİLİN. SINAV KAĞITLARINDA OYNAMA YAPIP BOŞ KAĞIDA GEÇER NOT VERİN.BOŞ ADAMLARA REFERANS OLUN. HERKES NE OLDUĞUNUZU İYİ BİLİYOR. UNUTMAYIN BU PİYASA KÜÇÜKTÜR HERŞEY HIZLI YAYILIR GERÇEK YÜZÜNÜZÜ HERKES GÖRSÜN. GÖRDÜKLERİMİ BİLDİKLERİMİ DUYDUKLARIMI YAZMAYA KALKSAM OKUMAYA YÜZÜNÜZ OLMAZ. BEN BU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNİ SEÇTİM HAYATIM KARARDI İŞ BULAMIYORUM. BIRAKIN İŞİ STAJ BİLE BULAMADIM KİME İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DEDİYSEM KAPIDAN ÇEVİRDİ. ŞİMDİ BU HALLERDEYİZ. ŞİMDİ DÖNÜNDE MEZUN ETTİĞİNİZ ADAMLARA BİR DÖNÜN BAKIN.

ALLAH SELAMET VERSİN / SELAMLAR

1 cevap

–1 oy
Miço

Deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği bölümündeki öğrenciler 1. sınıfın sonunda üç anabilim dalından birine ayrılmaktadır. Bunlar gemi yönetim mühendisliği (güverte) gemi makineleri işletme mühendisliği ve deniz ulaştırma işletme mühendisliğidir.Kısacası Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliğine girmen ve oradan da Güverte bölümüne ayrılman gerek.

Gemi Yönetim Mühendisliği (Güverte): Bu dalda küresel trigonometri, vardiya esasları, termodinamik, pusula bilgisi, elektronik seyir yardımcıları, deniz meteorolojisi ve oseanagrafi, gemi manevrası gibi dersler okutulur.İnternetten de bunları aratıp neler olduklarına bakıp öğrenebilirsin.

Bölüme iş bulma korkun olmasın ama bunların haricinde daha aydınlatıcı olması için bence şu youtube kanalına bir göz at derim ; https://www.youtube.com/channel/UCok5BU0SFZLuIcLPh2mEp8A

 

 

 

Acemi Denizci
düzenledi
Eğer duim için okulları sıralamamı istersen;

1.İstanbul Teknik Üni.

2 Dokuz Eylül Üni.

3. Pri Reis Üni

4. İstanbul Üni. yani bundan öncekilere puanın yetiyorsa onlara gitmeni tavsiye ederim çünkü istanbul üniversitesi mühendislik fakuletsinde yani denizcilik fakultesinde değil bu demek oluyor ki üni forman yok astlık üstlük ililşkilerin yok denizicilik örf ve adetlerine uygun herhangi birşer yok ayrıca stcw eğitimlerini dışardan özel bir kurstan alıyorsun yani okulun stcw için yeterliliği yok. sorularına gelicek olursak oyle ahım şahım bir mulakatı yok yaş sınırı var sadece.

işletme güverte ayrımı 1. sınıfın sonunda ayrılıyor. İşletme okumak istiyorsan denizcilik işletmeleri yönetimi diye bir bölüm var onu okumanı tavsiye ederim.

iş bulma sıkıntın olurmu tabiki olur çünkü büyük firmalar genellikle  istanbul teknik üni. den alıyor bunun nedenleri de yukarda belirrtiğim türden eğitimleri denizcililerin almasını istiyorlar gerek örf adet olsun gerek ast üst ilişkilerii ve üniforma olsun yani bunlar istanbul üniversitesinde yok iyi düşün kararını ver.
Acemi Denizci
Hocam ktü ne durumda ? oranın eğitimide iyi diyorlar ama puanı düşük
Acemi Denizci
yeniden gösterildi
TERCİH YAPMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ DENİZ ULAŞTIMA MÜHENDSİLİĞİ BÖLÜMÜ HAKKINDA:

OKUL RAYDAN ÇIKMIŞ DURUMDADIR.

HOCALAR KAFASINA GÖRE MUAMELE YAPAR.

İSTEDİĞİ ADAMA YAPMADIĞI STAJI YAPMIŞ GÖSTERİP EHLİYET ALMASINA YARDIMCI OLUR.

İSTEDİĞİ ADAMI SINIF GEÇİRİR ÜSTTEN DERS VERİR KAPALI ODALAR ARKASINDA HERKESE PEŞKEŞ ÇEKİLİR. KALINAN DERSLER İTİNAYLA ADAM KAYIRMA YAPILARAK GEÇİRİLİR.

ÜNİFORMA YOKTUR. BONUS KAFALI ADAMLAR, DANSÖZ GİBİ GİYİNİR GELİR.

HİYERARŞİ YOKTUR. YÖNETİM, HOCALAR, ÖĞRENCİLER ARASI MENFAAT İLİŞKİLERİ VARDIR HERKES BİRBİRİNE PEŞKEŞ ÇEKER KAYRIMCILIK YAPAR. ESNAF DÜKKANI GİBİDİR.
ÇOĞU BİRBİRİNİN AKRABASI EŞİ DOSTU TANIDIĞIDIR HER TÜRLÜ MUAMELE BİRBİRLERİNE YAPILIR.

DENİZCİLİĞİN D SİNİ BİLMEYEN 2 ADAM TARAFINDAN YÖNETİLEN BİR OKULDUR.

HİÇBİR EĞİTİMCİ HOCASI YOKTUR. 3 ADET HOCALARI VARDIR BUNLARDA BİRBİRİNİN ARKADAŞI AKRABASIDIR, OKULUN PARASINI YEMEK İÇİN ORADADIRLAR.

4 YIL ÖNCESİNE KADAR UZAK YOL YETERLİLİĞİ YOKTUR. ŞUAN İÇİN UZAKYOL VERMEKTE(YAKINDA GERİ ALINABİLİR) FAKAT HİÇBİR SERTİFİKA VERMEYE YETKİSİ YOKTUR. 5 TEMEL STCW EĞİTİMİNİ BİLE VEREMEZ(DENİZCLİK LİSELERİ BİLE VEREBİLİR) . GİDİP KURSLARA ONLARCA KURSU ALMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.

SINAV KAĞIDI DEĞİŞTİRMEK, DEVAMSIZLIK LİSTELERİNİ DEĞİŞTİRMEK, USULSÜZ EVRAKLA STAJ SAYDIRMAK EN BÜYÜK ADETLERİDİR.

TÜM SAYDIKLARIMIZ TEK TEK KANITLIDIR. KONUŞULACAK SÖYLENECEK O KADAR ŞEY VARKİ YAZMAKLA BİTMEZ. SİZ SİZ OLUN BU OKULUN YOLUNDAN UZAK DURUN.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.1k soru

2.2k cevap

1.5k yorum

2.9k üye

23 Online
0 Uye ve 23 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 5795
Dunku Ziyaretler : 7181
Tum Ziyaretciler : 5008613
...