Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
406
Gemi Yaşamı kategorisinde Acemi Denizci
Ben başta duim istiyordum fakat aldığım duyumlara göre zabıtların uzun saatler çalışması sonucu bedenen çok yıprandıklarını öğrenip vardiyalarının olmamasını göz önünde bulundurarak gmim istemeye başladım? Duim mezunlarının bu yoğun temposu ortalama günlük kaç saat sürer? Rütbeleri arttıkça bu temponun azalma şansı var mıdır?

1 cevap

+1 oy
Miço
45 derece makine dairesinde az mı yıpranıyormuş makineciler? Ve vardiyaları onların da var. tam otomasyon gemilerde bile hergün biri alarmı kendine çeviriyor.
Acemi Denizci
Güvertecilerin çalışma saatleri nasıl? Her gün vardiya tutuyorlar mı? Vardiyada neler yapılıyor? Yükleme sırasında çalışma saatleri dahilinde de olsa dinleyebiliyorlar mı?
Miço
Makina arıza yapmadığı müddetçe makinacıların çok çalıştığını görmedim. Eğer arıza yaparsa yağ içinde çalışırlar çok ağır olabilir işler ama son zamanlarda otomasyon gemiler çoğaldığından baya azaldı. Bu arada vardiya diye bir şey yok 8-5 çalışırlar her gün geceleyin birisi kamarasını alarmını açar makina arızası olduğunda kalkıp düzeltir. Kamarada yatarak vardiya tutarsın. Onun dışında limanda biz güverteciler makinecilere istek listesi verirdik onlarda istediklerimizi alırdık genellikle makinacıların limanda işi olmaz.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.1k soru

2.2k cevap

1.5k yorum

2.8k üye

20 Online
1 Uye ve 19 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 2343
Dunku Ziyaretler : 5977
Tum Ziyaretciler : 4948519
...