Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
5.7k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
tercihler için bir kaç günüm kaldı.gemi makineleri işletme mühendisliği seçeneklerim arasında araştırdım yapabileceğimi düşünüyorum ama bir bayan için ne kadar uygun bir bölüm bilemiyorum.bir kaç tavsiyeye ihtiyacım var

2 Cevap

+1 oy
Bilgin Denizci

Daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi gemi ile ilgili işler gerçekten zordur. Makine ile ilgili çok temel olarak şunu söyleyebilirim, örneğin arabamız yada herhangi bir makinesi olan aracımız arızalandığında servisine götürürüz ancak denizin ortasında dışarıdan yardım alma imkanı olmadığı için bu işin hepsi gemi makinecilerin üzerindedir.

http://denizcisorucevap.com/63/bir-bayan-olarak

http://denizcisorucevap.com/61/bedenen-yapilan-bayanlarin-zorlanacagi-yapamayacagi-isler

http://denizcisorucevap.com/40/guverte-mi-makine-mi-kararsizim-fikirleriniz

http://youtu.be/o4PFJUlg_SA

Yine de zorlukları aşmak ve mücadele etmek size kalmış. Bu işi yapan bayan arkadaşlarımız sektörde baş mühendisliğe kadar yükseldiler. Halen denizde çalışanları var

+1 oy
Miço
YANLIŞ BİLİNEN GERÇEKLER GÜVERTE BÖLÜMÜNÜ SEÇMEK. SONUNA KADAR MAKİNA DİYORUM BAYANLARDA YAPABİLİR.MAKİNANİN PARÇALARI NEDENİYLE ZOR GİBİ GÖRÜLÜR FAKAT MAKİNA AYNI MANTIKLA ÇALIŞIR ARABA MAKİNASI GEMİ MAKİNASI ÇOĞU PARÇALARI BENZERDİR.KARŞINIZA FARKLI BİRŞEY ÇIKMAZ.NİSBETEN TÜM GEMİLERİN SİSTEMİ AYNIDIR.FAKAT KAPTAN VEYA GV.ZABİTİ OLDUĞUNUZDA BAŞINIZA HEP FARKLI ŞEYLER GELECEKTİR.KAFANIZIN YORULMASI VE STRESE SEBEBİYET VERİR.KIZLARA HAVA ATMAK İÇİN YAHUT HAVALI MESLEK GİBİ GÖRÜNSEDE KAPTANLIK ZORDUR.KAPTANLAR DAHİ MAKİNACİ OLSAYDIM DERLER:)
Acemi Denizci
Bu konu tartışılır  makinecilerde  keşke güverte okusaydim diyor ne yapacağız .  Bu konu tartışılır  hangi alanı  seviyorsaniz  o alan a tercih yapın .
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2k soru

2.1k cevap

1.4k yorum

2.7k üye

16 Online
1 Uye ve 15 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1640
Dunku Ziyaretler : 5277
Tum Ziyaretciler : 4738354
...