Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
777
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
Kaptanlığın gelecekteki iş imkanı sizce nasıl. Gelişcek mi yoksa değerini kaybedecek mi?

4 Cevap

+1 oy
Bilgin Denizci
Sektör artık belli bir doyum noktasına ulaştı. Özellikle Türkiye'de okul ve buna bağlı olarak mezun sayısının artması ile iş bulabilme zorluğu ve maaşlarda düşüş yaşanmaya başladı.
0 oy
Acemi Denizci
Ticaret devam ettiği sürece, bu meslek bitmez. Mezun sayısı artıyor. Siz hepsinin arasından sıyrılmayı bilin. Yani kendinizi geliştirin. O zaman başarılı olabilirsiniz. Bunları da birebir kaptanın söyledikleri.
Usta Denizci
Hayal satma millete
0 oy
Acemi Denizci
Sektör gerçekten kurtlar sofrası. Sermayenin baş tacı olması açıkça gösterir her şeyi. Önceden çok bilinmeyen ve tercih edilmeyen bir alanken , ülkede bir tek okul eğitimini verirken birçok okuda eğitiminin yapılmaya başlanması ve mesleğin rağbet görmesi iş bulma vs. konusunda eskisi gibi kolay olmamasını sağladı. Teknoloji de geliştikçe personel ihtiyacı azalıyor tabi bu da gözetilmeli.
0 oy
Acemi Denizci
Bence de bu korona virüs denizcilik adına bir fragmandı . Gelecek bize çok yakın ve hızlı hızlı adımlarla yaklaşıyor. Şuan bile staj , iş bulunamadığına göre yapay zekanın gelişmesi ile insansız gemiler meydana çıktığında işsizlik sorununu hayal edemiyorum. Bu işi yapanlarla konuşuyorum , yazışıyorum ''otonom gemilere kadar kim kala kim ölür'' diyorlar ama ben çok yakın olduğunu düşünüyorum. Sadece denizcilik alanında değil tabi şuan çok ilgi gören pilotluk mesleği bile yapay zeka ile eriyip gidebilir. Olduça KARARSIZIM...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
9 Haziran 2016 Denizcilik Genel kategorisinde gemininbeyni Acemi Denizci sordu
0 oy
1 cevap
28 Haziran 2020 Denizcilik Genel kategorisinde Kaptan3421 Acemi Denizci sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
2 cevap
24 Ağustos 2018 Denizcilik Eğitimi kategorisinde Bora Acemi Denizci sordu
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.4k soru

2.5k cevap

1.7k yorum

4.6k üye

7 Online
0 Uye ve 7 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1621
Dunku Ziyaretler : 4350
Tum Ziyaretciler : 6423747
...