Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
3.0k
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
21)Bu sektöre zabit olarak başlayıp da armatör olma noktasına ulaşan olur mu? Gemi fiyatları ne aralıkta acaba bilginiz var mı? Her tür gemi için soruyorum.

22)Gemi çatışması denilen bir durum var yani gemi kazası. İyi de herkesin rotası belli değil mi yanınızdaki gemiyi sinyalden algılama durumu olmuyor mu? Ve yandaki gemi rota çizdi ise bu sizin sinyal mekanizmanızda gözükmüyor mu da bu tip kazalar oluyor? Hiç böyle bir kaza deneyimi oldu mu? Böyle bir durumda kaptan işten çıkarılır mı? Ve bir daha iş bulamaz mı?

23)Bir de gemiyi karaya oturtma durumu var. Bu nasıl gerçekleşiyor? Deneyimli senelerin kaptanı gemiyi karaya oturtacak şekilde niye o kadar yaklaşıyor? Bu kaptanın sonu işsizlik mi olur?

24)Duş işi denizdeki tuzlu su ile mi yapılıyor ve bu su ısıtılıyor mu yoksa soğuk su mu? Ve ne kadar temiz? Tuvalet işinde atıklar denize atılmıyor dimi? O sistem nasıl çalışıyor?

25)Unutmadan şunu sorayım gemide bot mu giymek gerekiyor sürekli? Ya da ayakkabı? Terlikle gezmek yasak mı yoksa tehlikeli mi?

26)Denizde belli bir süreden sonra deniz adamlarının şahitliği kabul olmuyor deniliyor. Bu gerçek mi yoksa palavra mı? Ve ciddi psikolojik bunalımlar yaşayanlar var mı? Tayfadan psikolojisi bozuk olup her an bir şey yapabilecek potansiyelde insanlarla mı olunuyor yoksa senin benim gibi insanlar mı?

27)Burdaki meraklı genç denizciler olarak kanımız hızlı akıyor malum. Cinsellik de bir ihtiyaç. Peki bu ihtiyacı karşılamak hep hayat kadınları ile mümkün dimi? Yani gemide eşi olmayan zabitler için söylüyorum. Bir de böyle sıkıntılı ortamlarda eşcinsel yakınlaşmalar yaşanabiliyor mu? Kamyon TIR piyasasında durum bu da acaba gemide de böyle bir sorun olur mu? Hiç böyle teklif aldınız mı? :D

 

Bir de sizden bir isteğim var. Lütfen şu sorulan sorulara baktığımızda daha koyu bir renk halini alıyor. Ancak bu ayırt etmek de zorluk çıkarıyor. Onun yerine baktığımız sorular başka bir renk olsa daha iyi olmaz mı ayırt edicilik için? Son olarak hem YouTube hem de bu sayfadaki tüm emekleriniz için sizi takdir ediyorum. Gerçekten çok önemli bir faydanız dokunuyor. Sorularım çok uzun ve çok detaylı biliyorum farkındayım ancak burda çok hevesli arkadaşlarımız var sırf parası cazip geldiği için tercih etmeyi düşünen. Bu sorular da işin ne kadar basit olmadığını anlamalarına yardımcı olacaktır. Umarım doygun ve tatmin edici cevaplar verirsiniz. En çok istediğim hayat tecrübelerinizden yaşanmış örnekler vererek soruları açıklamanız. Her şey için çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun allah kolaylık versin

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.9k soru

3.1k cevap

2.1k yorum

58.3k üye

18 Online
0 Uye ve 18 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 2053
Dunku Ziyaretler : 4921
Tum Ziyaretciler : 15759445
...