Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
69
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Miço
Merhaba,

1)Muhtemelen İSTE DUİM veya  RTE DUİM gelecek.(227k sıralamam var.) Bu iki okul hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela kampüsün merkeze uzaklığı, okulların imkanları, yurdun okula uzaklığı, ulaşım, şehir yaşamı vs.

2)Okula kayıt için anladığım kadarıyla beden yeterlilik ve sözlü mülakata girmek gerekiyor. Bu aşamada biz tercihi yazdıktan sonra sıralama tutarsa mı cağırıyorlar yoksa okulla vermemiz gereken farklı belge vs. var mı?

3)Mülakatların aşamaları nelerdir?  Askeriye gibi sıkı mı yoksa daha esnek mi? İnternette ki mülakat kılavuzları 2-3 sene öncesine ait bu yüzden sağlam bilgi bulamıyorum.

4)Mülakatları başarıyla geçtikten sonra farklı bir aşama var mıdır yoksa gerekli belgelerle okula gidip direkt kayıt mı yaptırıyoruz?

2 Cevap

0 oy
Acemi Denizci
Bende bu sene DUİM bölümüne başlayacağım, tercih listesinden İskenderun Teknik Üniversitesi'ni çıkardım çünkü eğitim kadrosu ve eğitim yetkisi yetersizdi ondan dolayı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini onun önüne yazdım. İstersen eğitim yeterliliğini vereceğim linkten kontrol edebilirsin https://gbs.uab.gov.tr/gaebs/Public/KurumBilgi.aspx
0 oy
önce Acemi Denizci
Merhaba

DUIM ve GMIM için gemiadamı sağlık raporu almanız gerekiyor. Kayıt aşamasında zorunlu. Gerekli detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.hssgm.gov.tr/GemiAdamiSaglikIslemleri

Sağlık aşamasında çok zorlamıyorlar. Çok çok önemli bir probleminiz yoksa geçiriyorlar zaten.
Ayrıca bildiğim kadarıyla mülakatlar kaldırıldı. Emin değilim ama yine de zorlayacaklarını sanmam.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.7k soru

2.9k cevap

2.0k yorum

58.1k üye

13 Online
0 Uye ve 13 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 658
Dunku Ziyaretler : 17220
Tum Ziyaretciler : 13232939
...