Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+2 oy
847
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
Merhabalar ben Lise 3 öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanırken tercihlerime DUIM de yazman istiyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var -Şimdi ben DUIM mi kazanırsam 1 yıl ingilizce eğitimi aldıktan sonra 2. Yilimda staj yapmaya basliyabiliyormuyuz. -Gemi de birsey yapmak için uyumak gezmek Vs. Gibi seyler yaparken izin aliyormuyuz -DUIM'den mezun olduktan sonra güverte de calismaya başlıyoruz diye biliyorum peki biz o güverte de ne iş yapıyoruz -Hangi gemide calismaliyiz Sorularımı cevaplarsaniz çok sevinirim teşekkürler ☺

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci

1)Hazırlık sınıfı
2)I. Sınıf - Güz Yarıyıl (Eylül-Aralık) * Yarıyıl Tatili(Ocak) * Bahar Yarıyıl (Şubat-Mayıs) - 2.5 ay yaz deniz stajı (Haziran-Eylül)
2)II. Sınıf - Güz Yarıyıl (Eylül-Aralık) * Yarıyıl Tatili(Ocak) * Bahar Yarıyıl (Şubat-Mayıs) - 2.5 ay yaz deniz stajı (Haziran-Eylül)
2)III. Sınıf - Güz Yarıyıl (Eylül-Aralık) * Yarıyıl Tatili(Ocak) * 6 ay açık deniz stajı (Şubat-Eylül)
2)IV. Sınıf - Güz Yarıyıl (Eylül-Aralık) * Yarıyıl Tatili(Ocak) * Bahar Yarıyıl (Şubat-Mayıs) - Mezuniyet

 

- Gemide stajyerken dışarıya çıkmak için amirinden tabiki izin alıyorsun. Zabitken bile izin alınıyor.

- Stajyerken gemiyi öğrenmek için güverte raspa boya, yükleme tahliye operasyonunda liman nöbeti, ambar yıkama gibi faaliyetler

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

1.9k soru

2k cevap

1.3k yorum

2.5k üye

7 Online
0 Uye ve 7 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 1342
Dunku Ziyaretler : 3720
Tum Ziyaretciler : 4395191
...