Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
72
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Acemi Denizci
Herkese merhaba. 2019 Ortaköy Denizcilikten eğitimim ve stajımı tamamladıktan sonra mezun oldum. Bir sene üniversite sınav hazırlığı derken geçti. Okulda aldığımız eğitimler sonucu kazandığımız haklar ile ilgili pek bi fikrim yok ve bilenlere danışmak istiyorum.

  İlk olarak okulda 11.sınıfta GOC eğitimi almıştık ve bu eğitimin geçerliğine nasıl bakabilirim. Geçerlilik var ise nasıl sınav başvurusu yapabilirim?

  İkinci sorum ise okulda tamamlanan eğitimler kapsamında alabileceğim stcw sertifikaları nelerdir ?

  Zaman ayırıp cevap yazanlara teşekkür ederim.

1 cevap

0 oy
önce Acemi Denizci
1.sorunuz için pek bilgim yok fakat üstünden 2 yıl geçmiş telsiz bölümü olduğundan tekrar eğitimini aldıktan sonra sınava girme olasılığınız çok yüksek.Yine de okulunuzun denizcilik alan şefi olan hocanızla görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

2.sorunuz için; Denizde kişisel can kurtarma teknikleri,Temel ilk yardım,Yangın önleme ve yangınla mücadele,Personel güvenliği ve sosyal sorumluluk,Güvenlikle İlgili Tanıtım,Güvenlik Farkındalık,Belirlenmiş Güvenlik Görevleri ve ROC telsiz sertifikasını alabiliyorsunuz. Bazı liselerde yolcu gemilerinde çalışma yeterliliği de verilmekte diye biliyorum.

Kafanızda farklı sorular canlanırsa ''Gemiadamları ve kılavuz kaptanlar yönetmeliğine'' bakabilirsiniz. İyi günler.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.3k soru

2.5k cevap

1.7k yorum

4.3k üye

15 Online
1 Uye ve 14 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 4227
Dunku Ziyaretler : 6515
Tum Ziyaretciler : 6184444
...