Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+1 oy
1.1k
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
Merhaba benim bi.sorum olucakti ben renk koruyum ve ayni zamanda da gozluk.kullaniyorum kaptan olma hayallerim vardi taki renk korlugu nun sknti olucagini ogrenene kadar saglik raporu alirken hicbir sekilde renk koru deildir seklinde alma sansim varmi renk korleri.icin lensler varmis takipda saglik raporu almaya gitsem bisey olurmu yada tanidik doktor arkadaslar var onlar bir katki yapabilirlermi lutfen bi yardimci olun hixbirsekilde o saglik raporunu alma sansim varmi yokmu ?

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci
Sağlık muayenesinden geçemezsin, ishihara testi yapılıyor.

Gemi trafiğinde özellikle gece, şamandıralama ve gemi seyir fenerleri kırmızı, yeşil renkte. Bu nedenle renk körü olmamak çok çok önemli.
Acemi Denizci
fakat bunları ayırabiliyorsak sadece ishihara testindeki uç tonlarda sıkıntı yaşıyorsak mümkün mü?
Mesela ben trafik lambalarını vs. ayırabiliyorum ama ishihara testini yapamıyorum. Hatta renk körü olduğumu tesadüfen öğrendim.
Makineli testte belli bi seviyenin altındaysa olabilir mi?
Bilgin Denizci
Testin bir kısmında hata yaparsan daha kapsamlı bilgisayarla testlere sokuyorlar eğer zabitan olmayacaksan. Ancak ishihara testini geçemediğinde direk eleniyorsun.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.1k soru

2.2k cevap

1.5k yorum

2.9k üye

9 Online
0 Uye ve 9 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 3433
Dunku Ziyaretler : 6019
Tum Ziyaretciler : 4973745
...