Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

+8 oy
5.7k
Denizcilik Eğitimi kategorisinde Bilgin Denizci
Denizcilik eğitimi veren kurumların yeterlilikleri nedir ve hangi kurum tarafından değerlendirilirler? Kurumların yetkilerini nasıl öğrenebiliriz?

1 cevap

+1 oy
Bilgin Denizci
düzenledi
 
En İyi Cevap

Denizcilik eğitimi veren kurumlar T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından eğitime uygunluğu denetlenir. Gemiadamları eğitim bilgi sistemi web sayfasında (atlantis) yetkilendirilmiş kurumlar ve yetkilendirildikleri konular listelenir.

Sayfaya https://gbs.uab.gov.tr/gaebs/Public/KurumBilgi.aspx web adresinden ulaşılabilir.

Sitedeki Eğitim ara > Uzakyol vardiya Zabiti Eğitimi (A-II/1) seçilerek güncel olarak eğitim veren yetkili kurumlar listelenebilir.

Miço
Abi siteye giremiyorum sorun nedir ?
Bilgin Denizci
Tüm hizmetler https://gbs.udhb.gov.tr/ altında toplandı adresi değişti, güncelledim.
Miço
İstanbul üni ve Ordu üniversitesinin yeterlilikleri var gözüküyor. Bildiğim kadarıylada bu iki üniversitenin yeterlilikleri bi gidip bi geliyor. Örnek olarak İstanbul üni ye yeterliliğin olduğu yıl girip 2 yıl okuduktan sonra yeterliliği kalkarsa bu beni etkiliyor mu ?
Bilgin Denizci
Geçmişte olan durumda,  eğitim yetkisi iptal edilen okul öğrencileri iptal edildiği tarihte halen öğrenci ise etkilendi. Ancak mezunlar etkilenmedi.
Miço
Anladım teşekkür ederim abi.
Merhaba abi ben kocaeli de yaşıyorum kocaeli üniversitesi meslek yüksek okulunun yetkisi askıya alınmış benim puanımda buraya yetiyor 2 yılık okumaya hakkım yetiyor ben burada okuyup bitirip 2+2 dgs ile tamamlar isem benim için bir sıkıntı olur mu, sitede yetkisi askıya alındığını gösteriyor,teşekkürler
Bilgin Denizci
Yetkisi olmayan okulda okuyup mezun olunca herhangi bir belge alamıyorsun.
Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.5k soru

2.7k cevap

1.9k yorum

127k üye

20 Online
6 Uye ve 14 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 9132
Dunku Ziyaretler : 25733
Tum Ziyaretciler : 8755439
...