Denizci Soru & Cevap (www.denizcisorucevap.com) Sitesine Hoş Geldiniz! Hemen üye olup paylaşıma başlayabilirsiniz.

0 oy
314
Denizcilik Genel kategorisinde Acemi Denizci
Yüksekokul mezunu biri uzakyol makine zabiti olabilir mi olabilir ise şartlar nelerdir?

1 cevap

0 oy
Bilgin Denizci

Gemiadamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği Madde 22-(2)

Makine zabiti yeterlik belgesine haiz olanlar, bulundukları yeterlik belgesi ile en az yirmi dört ay deniz hizmeti ibraz etmek, YDS’nin İngilizce bölümünden en az 60 puan veya ÖSYM tarafından YDS’nin eşdeğeri kabul edilen ulusal/uluslararası yabancı sınav türlerinden 60 puana denk puan almak ve İdarenin öngördüğü sınavda başarılı olmak şartıyla uzakyol vardiya makinisti yeterlik belgesi alabilirler.

Hoş geldiniz, denizcisorucevap.com Sitemizde Denizcilik ve Denizcilik Eğitimi konularında sorularınıza yanıt bulacaksınız.

2.6k soru

2.8k cevap

1.9k yorum

257k üye

52 Online
8 Uye ve 44 Ziyaretci
Bugunku Ziyaretler : 2753
Dunku Ziyaretler : 25039
Tum Ziyaretciler : 10653754
...